Trawa na dachu :)

Dzisiaj zapraszam do spojrzenia na jeden ze składników Gdyńskiego Centrum Sportu, hali widowiskowo - sportowej Gdynia Arena. Oprócz tego ważnymi obiektami sportowej Gdyni są Marina, Stadion Miejski (który niedawno zdobył miano Super Stadionu 2015r.) czy Narodowy Stadion Rugby. Wszystkie te miejsca będziecie mogli ze mną zobaczyć, ale dziś skupimy się właśnie na Arenie.

Gdynia Arena została otwarta w grudniu 2008 r. Kształtem miała przypominać skorupę żółwia (co oceńcie sami ;) a użyte w konstrukcji maszty mają bezpośrednio nawiązywać do tematyki morskiej. Według mnie najciekawszym elementem budowli jest, wspomniana w tytule, trawa na dachu. Dla podkreślenia bliskiego sąsiedztwa lasów zdecydowano się, aby boczne ściany Areny stanowiły ziemne skarpy wraz z naturalną roślinnością. Mnie bardzo podoba się ten pomysł i nie za bardzo rozumiem dlaczego jest tak rzadko wykorzystywany w innych realizacjach.

Zapraszam na krótką wycieczkę :)

Aktualności sportowe z Gdyni - najszybciej i oczywiście #najlepiej na twitterze, o tu właśnie :) Gdynia Arena to nie tylko hala sportowa ale i widowiskowa, gdzie odbywają się koncerty i inne imprezy. Jeśli chcecie o nich wiedzieć z pierwszej ręki polecam też "zaobserwować" samo Miasto Gdynia w sieciach społecznościowych, ale oczywiście #najlepiej na TT :)

...

instagram @maciupaczy
twitter @maciupaczy
tumblr @maciupaczy
facebook @maciupaczy

Zapraszam, bo paczenia nigdy dość!

Komentarze