Narracie 2015 #7 - PRZEMYTNICY

"Twoja cierpliwość zmienia się, gdy obserwujesz to, co się nie dzieje."
20 -21 listopada 2015 r. w Gdańsku, dokładniej w Nowym Porcie, odbyła się 7 edycja festiwalu artystycznych instalacji wizualnych NARRACJE. Wydarzenie organizowane przez Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku powstało po to, "by eksplorować miejskie wątki i konteksty oraz tworzyć nowe gdańskie opowieści.".
W tym roku, oprócz instalacji narracyjnych, zwiedzający mogli również zobaczyć pracę artystów programu Baltic Light Chain będącego międzynarodowym programem łączącym festiwale sztuk wizualnych 4 krajów nadbałtyckich - Litwy, Łotwy, Estonii i Polski.

Sztukę każdy odbiera i interpretuje indywidualnie, dlatego nie będę Was zamęczał swoimi odczuciami. Proszę tylko, abyście pamiętali, że Narracje nigdy nie są wygładzone, oczywiste i jednoznaczne. I oby tak zostało.

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć z tego wydarzenia :)Ćwiczenia z patrzenia w dal.Agencja nieruchomości NewPort. Za odpowiedni talon można było nabyć kilka metrów kwadratowych Nowego PortuKsiężycówka - w jednym z opuszczonych lokali można było zobaczyć proces produkcji bimbru.

Z IKM warto być w kontakcie, więc klikajcie:

"Nie można poznać miasta spacerując z celem."

Komentarze