Nowa Cyganeria

"Cyganerię założyła tuż po wojnie, w 1946 roku moja babcia Wanda. To była stara Cyganeria, dom artystycznej bohemy. Po 1989 roku lokal przejąłem ja. Ten okres nazywam Cyganerią przejściową. Teraz rozpoczynamy czas trzeciego wcielenia tego miejsca: nowej Cyganerii." - Karol Hebanowski, właścieciel Cafe Cyganeria
Niewątpliwie zaczął się okres knajpiany. Piwo czy wino na plaży w tej chwili nie sprawiałoby najmniejszej przyjemności, choćby i w najlepszym towarzystwie, dlatego też trzeba zacząć bywać :) Jednym z pierwszych miejsc, które odwiedziłem jest Cafe Cyganeria. Jedna z najstarszych trójmiejskich kawiarni niedawno została ponownie otwarta. Nadanie obecnego wyglądu wiekowemu lokalowi trwało ponad rok i moim zdaniem nie był to rok stracony. Zobaczcie sami na zdjęciach poniżej, a później wpadnijcie osobiście. Dobre jedzenie i picie, przyjemna atmosfera, świetna obsługa... Idealny pomysł na miły lunch czy wieczór :)


Do Cyganerii łatwo trafić. Mieści się w gdyńskim "Bankowcu" przy ul. 3  Maja 27. Lokal jest czyny od poniedziałku do czwartku między 10 a 23.30, w piątki od 10 do 1.30, w soboty od 12 do 1.30, a w niedziele między 12 a 23.30.
Obecność specjalnych krzesełek dla dzieci sugeruje, że można przychodzić z brzdącami, byle nie zmienić pieluch na środku sali ;) Do środka można również wchodzić ze zwierzakami.


Zgodnie z wcześniejszą tradycją lokalu, jego ściany zdobią obrazy trójmiejskich artystów.
Rezerwacji można dokonać pod nr: 58 620 77 22
Dodatkowo zawsze można do Cyganerii tweetnąć lub skontaktować się z nimi na facebooku.

Komentarze